مقالات

آیا مانتو بلند برای قد کوتاه مناسب است؟ + نکات استایل کردن

استایل های مانتو بلند برای قد کوتاه

بیشتر افرادی که دارای قد کوتاه هستند، به استفاده از مانتوهایی علاقه دارند که بتواند قد آنها را بلندتر و کشیده تر نشان دهد. این افراد دوست دارند بدانند که کدام یک از مدل ‌های مانتو می تواند قد آنها را کمی بلندتر نشان دهد. هرچند که امروزه بیشتر طراحان لباس با توجه به قد، رنگ پوست، سایز افراد و… محصولات خود را دقیق طراحی می کنند و هر فردی طبق فرم بدنی که دارد، می تواند مانتو مانتو و یا لباس مناسب خود را انتخاب و آن را خریداری کند. در این مقاله می خواهیم بدانیم مانتو بلند برای قد کوتاه مناسب است یا خیر؟

آیا مانتو بلند می تواند برای افراد قد کوتاه مناسب باشد؟

در دنیای لباس و مد، تهیه لباس ‌هایی که برای افراد قد کوتاه مناسب باشند، یکی از کارهای بسیار سخت محسوب می ‌شود. با توجه به اینکه مانتوهای متنوع و زیادی در بازار وجود دارد، می خواهیم بدانیم که آیا مانتو بلند برای قد کوتاه مناسب است و می ‌تواند قدکوتاه را کشیده تر جلوه دهد یا خیر. البته، باید به این نکته توجه کرد که مناسب بودن مانتو بلند برای فرد قد کوتاه به خصوصیات آن فرد هم بستگی دارد.

چرا که مانتوهای بلند نسبت به مانتوهای متنوع دیگر بلندتر بوده و دارای خصوصیات خاصی هستند که ممکن است، روی ظاهر فرد و قد کوتاه تاثیر بگذارد. پس با توجه کردن به خصوصیات مانتوهای بلند مانند: طرح ‌بندی، طول بلند، رنگ و طرح‌ های مناسب می ‌توان فهمید که آیا مانتو بلند برای قد کوتاه مناسب است یا خیر. انتخاب کردن مانتوهای بلندی که مناسب فرم تن هر شخص است، باعث می ‌شود فرد دارای ظاهری شیک شده و اعتماد به نفس او هم بالاتر رود.

نکات استایل کردن مانتو برای افراد قد کوتاه

طراحان لباس امروزه طبق فرم بدنی افراد مختلف مانند: کوتاهی یا بلندی، رنگ پوست، سایز و … لباس ها و مانتوهای متنوعی را طراحی و به بازار عرضه می کنند. بیشتر افراد با فرم‌ های بدنی مختلفی که دارند، استایل ‌های مورد پسند خود را به راحتی پیدا می کنند و از مدل ‌های مناسب مانتوها در استایل خود بهره‌مند می ‌شوند.

افرادی که دارای قد کوتاهی هستند، باید با رعایت برخی از نکات استایلی شیک و منحصر به فرد برای خود بسازند. در این مطلب علاوه بر این استایل‌ های پیشنهادی، می خواهیم بدانیم مانتو بلند برای قد کوتاه مناسب است یا خیر! استایل ‌های پیشنهادی در این مطلب برای افراد قد کوتاه عبارت اند از:

مانتو بلند تک رنگ مناسب افراد قد کوتاه

با اجرای تکنیک ‌های بسیار ساده ای می توان قد خود را بلندتر جلوه داد، مانند استفاده کردن از یک رنگ دلخواه در ست ‌های روزانه یعنی مانتو، شلوار و شال که همگی در یک طیف رنگی باشند. از دیگر اکسسوری ‌هایی مانند: روسری، کیف، کمربند و… را هم می ‌توان استفاده کرد که همگی در یک طیف رنگی باشند.

مانتو بلند چسبان

افراد قد کوتاه از پوشیدن مانتوهای اورسایز باید پرهیز کنند. این افراد در زمان خرید مانتو باید توجه کنند که مانتو بلند برای قد کوتاه باید به طور چسبان و یا فیت تن باشد تا خطوط بدن او را برجسته کند و فرد کشیده و باریک نشان داده شود. مانتوهای اورسایز برای این افراد باعث می شود که قد بلندتر دیده نشود و حتی هیکل این فرد کوچک و ریز نقش جلوه می دهند.

مانتو کمربنددار برای قد کوتاه

یکی از مدل ‌های مناسبی که افراد قد کوتاه می توانند، استفاده کنند و استایل شیکی ایجاد کنند، استفاده از کمربند های ظریفی است که به رنگ مانتو است؛ زیرا این کمربند ها موجب می ‌شوند که پاهای فرد قد کوتاه بلندتر دیده شود. اگر مانتو بلند برای قد کوتاه استفاده می کنید و این مانتو جلو باز بوده هم بهتر است از کمربند برای دامن، شلوار و یا پیراهن خود استفاده کنید.

روسری ست مانتو بلند برای قد کوتاه

از دیگر پوشش ‌های مهمی که خانم ‌های ایرانی استفاده می کنند، می ‌توان به شال و روسری هم اشاره کرد. بیشتر افراد تصور می کنند، افرادی که قد کوتاهی دارند باید از روسری ‌های کوتاه با مانتوهای بلند استفاده کنند، ولی اصلا این طور نیست؛ زیرا برای ایجاد یک استایل مناسب پیشنهاد می ‌شود، از شال و روسری ‌های بلند همراه با مانتوی بلند برای قد کوتاه استفاده شود. استفاده کردن از این پوشش ‌های بلند باعث می شود قد فرد بلندتر جلوه کند؛ زیرا بین پایین تنه و بالاتنه فرد کوتاه قد تعادل ایجاد می کند.

مانتو بلند تیره

در انتخاب و تهیه مانتو برای قد کوتاه و ایجاد استایل مناسب استفاده از رنگ تیره انتخاب عالی است. با به تن کردن و پوشیدن مانتو به رنگ تیره فرد لاغرتر دیده می ‌شود و در کشیده ‌تر دیده شدن فرد کوتاه قد بسیار موثر است. پس اگر مانتویی فرد را باریک نشان دهد، قد او هم بلندتر دیده می ‌شود. همچنین می ‌توان سر تا پای خود را  از رنگ تیره ست کرد و رنگ ‌های تیره مانند: آبی تیره، مشکی یا سبز جنگلی که می ‌تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد.

طرح مانتو بلند

هنگام استفاده از مانتو بلند برای قد کوتاه، باید از مانتوهای بلندی که دارای طرح ‌های شلوغ و یا برجسته هستند، دوری کرد و به جای آنها، مانتوهایی که دارای سبک ‌های ظریف هستند، استفاده کرد. طرح ‌های پیشنهادی برای افراد کوتاه قد طرح‌ های راه راه عمودی است که باعث می ‌شود، فرد کشیده و باریک دیده شود. هرچه طرح راه راه عمودی باریک و ظریف باشد، فرد کوتاه قد بلندتر به نظر می ‌آید. در استفاده از مانتو بلند برای قد کوتاه می ‌توان از مانتو هایی که دارای برش ‌های عمودی است، هم استفاده کرد؛ زیرا تاثیر آن مانند طرح‌ های راه راه عمودی است.

کلام پایانی

انتخاب کردن مانتوهای مناسب برای افراد کوتاه قد کار سخت و دشواری است. پس می توان با آشنایی پیدا کردن با مزایا و معایب و خصوصیات مانتو بلند برای قد کوتاه و طبق نکات و راهنمایی ‌های لازم، مناسب ‌ترین مانتو را نسبت به قد خود انتخاب کرد. با توجه به طرح، مدل و رنگ مناسب مانتوهای بلند افراد کوتاه قد می توانند استایلی شیک و منحصر به فرد برای خود ایجاد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *